Wielki comeback i zmiany, zmiany :)

Tęskniliście za Misiem? Dwa miesiące jak była tu cisza a może i dłużej nawet. Był epizod z Video Blogiem – będzie jego kontynuacja oczywiście. Jak wiadomo mamy teraz wakacje. Misio odpoczywa można by powiedzieć. Praca również pożarła bardzo dużo czasu. W domu się mijaliśmy. Misiek więcej czasu spędzał z babcią niż z nami. 

26ego czerwca mieliśmy sprawę w sądzie odnośnie odwołania od Orzeczenia o Niepełnosprawność. I wiecie co ? WYGRALIŚMY! Wszyscy mnie dołowali, że mamy się szykować na długie miesiące walki a nawet i lata! A tu proszę ! Jedna sprawa, która trwała może 10min i od razu korzystny dla Nas wyrok. Opinia biegłych sądowych była również na naszą korzyść i sąd widząc na sprawie Misia stwierdził, że nie ma takiej mocy by kwestionować jego bogatą kartotekę medyczną i należy mu się stała opieka.

Po drodze pracując Mój organizm ostro zakomunikował, że ma dość. Niestety Moje dolegliwości przybrały na silę i jednego dnia przedmąż musiał mnie na biegu odbierać spod pracy siedzącą na tyłku na parkingu kiwając się z bólu jakbym przynajmniej cierpiała na chorobę sierocą. Lekarze, badania wyniki. I tak już od trzech tygodni jak nie lepiej. Także muszę się zająć też bardzo sobą bo jak mnie tu zabraknie (choć złego diabli nie biorą przecież? ) to kto jak nie ja ? :)

W tym tygodniu zrezygnowałam z pracy na rzecz właśnie tego by móc zająć się Misiem a przede wszystkim jego jedzeniem bo to jest chyba największa szpila w plecy dla nas na tą chwilę. Akurat został nam jeszcze spokojnie miesiąc wakacji a później już Misiek wraca do szkoły do drugiej klasy :) Strasznie było to dla Nas wielkie przeżycie a co dopiero dla niego.

Tak więc jak widzicie sporo zmian przez ten czas u nas się narobiło. Jeszcze raz z całego serca dziękuje wszystkim, którzy się przyczynili do radości Misia w jego urodziny <3 To było coś pięknego. Wrzuciłam wtedy filmik na nasz Facebook i mogliście zobaczyć ile radości dało mu rwanie kopert z prezentami :)

Misiek jest ostatnio tykająca bombą. Jest taką huśtawką nastrojów, że baba w ciąży to przy nim pikuś. Momentami ciężko nad nim zapanować. Mamy przerwę w odwiedzinach Pani Psycholog i nie wiem też czy nie ma to właśnie takiego skutku. Chcę teraz też sama zająć się tym by w końcu zaczął coś jeść prócz tych przeklętych bakusi. Sorry Bakoma, ale już dość na Nas zarobiliście. W Misia żywieniu musi się znaleźć coś co będzie bardziej pożywne. Coś czym będzie najedzony a nie zamulony. Mam już dość robienia maratonów po sklepach bo ostatnimi czasy ciężko gdziekolwiek te cholerne Bakusie dostać. Misiek sam to widzi i podsumowuje to, że w kolejnym sklepie musi być na pewno bo nie będzie jadł nic innego. A nam już ręce opadają. Był epizod ze spróbowaną truskawką u Pani psycholog, zaraz po tym wypity shake krówkowy w KFC. Ale na tym koniec. Prośbą i groźbą już się nie da dotrzeć. Długa i pod górkę droga nas czeka, ale przecież w końcu na szczyt trzeba dotrzeć. I taki właśnie mam zamiar.

Cieszę się też, że takie instytucje jak Sąd mówią wprost, że autyzm jest zaburzeniem, którego nie wyleczymy jak katar i trzeba walczyć o lepsze jutro. Trafiliśmy na bardzo fajną sędzinę. Uwierzcie mi, że opłaciło się walczyć od października mimo, że chwil zwątpienia było duużo. Był to też nie lada problem do pokonania w naszym związku. Ale przeszliśmy przez to razem. Bo jak nie my to kto ? Jeszcze wiele przed Nami i niejedną kłodę pod nogi nam rzuconą kopniemy za siebie. Teraz też w końcu będę miała więcej czasu na pisanie i nagrywanie :)

Przez najbliższe dni czeka nas tylko pobieganie po urzędach w sprawach papierkowych i Moje badania. A od września szkoła, kolejne wyjazdy z Misiem do Wrocławia do lekarzy itd. A już na październik szykuje się nam mała odskocznia :) Wesele ! Nie – niestety nie nasze jeszcze :) Ale naszych przyjaciół :) A co dalej ? Czas pokażę :) 

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>